Hüseyin Umay

Umay Group’un kurucusu ve Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen iş insanlarından biri olan Hüseyin Umay, profesyonel iş yaşamına olan tutkusu ve vizyonuyla tanınır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde sayısız marka projeye imza atarak, iş dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak uzun yıllar boyunca katkı sağlamıştır.

1979 Gazimağusa Tuzla doğumlu Hüseyin Umay ilk ve orta okulu Kıbrıs’ta tamamladı. Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan şirket direktörü Hüseyin Umay, 2006 yılında Kıbrıs Türk İnşaat sektörüne yön vermeye başladı. Gerçek bir Kıbrıs sever olarak Umay, Kıbrıs’ı sadece bir coğrafya olarak değil, bir yaşam biçimi olarak görmüş ve doğasına, insanına ve kültürel zenginliklerine sonsuz bir sevgiyle bağlı çalışmalar yürütmektedir.

Hüseyin Umay ilerleyen zamanlarda iş alanlarını daha da genişletmiş ve gayrimenkul ve ticari alan geliştirme/kiralama, resmi kurum, hastane, okul ve otellerin bakım, onarım ve tadilat çalışmaları, özel mütahhitlik gibi hizmetler vermiştir. Daha sonra ise tekstil sektöründe perakende mağazacılığına adım atarak Brandium gibi markalarla tekstil sektörüne başlamıştır. Ardından çeşitli distrübitörlükler alan Umay, Çin’den ürün ithalatıyla faaliyetlerine devam etmiştir. Daha sonra, Kuzey Kıbrıs’ta bir ilke imza atarak coffee shop ve mağaza konseptini birleştirmiş ve Loof Coffee & Shopping’i açmıştır. Ardından Gazimağusa’nın eşsiz sahil şeritlerinin değerlendirilmesi gerektiğini düşünerek, yenilikçi bir bakış açısı ile Loof Beach’i açmıştır. Yeni bir sektörle daha adını duyuran Umay, kozmetik ve kişisel bakım mağazaları olan Wenty Beauty Shop’u, Gazimağusa ve Lefkoşa bölgelerinde faaliyete geçirmiştir. Umay ayrıca 2023’de yapılan oylama ile Tuzla Spor Kulüp Başkanlığı’na seçildi ve daha ilk karşılaşmalarda Tuzla Spor’u şampiyon yapmıştır. Umay, sadece iş dünyasında değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluk sahasında da aktif bir rol üstlenmektedir. Doğa, eğitim, kültür, sanat ve spor gibi çeşitli alanlarda sosyal projelere sponsorluk yaparak ve destek sağlayarak toplumun daha iyi bir geleceğe adım atmasına katkı sağlamaktadır. Hüseyin Umay farklı sektörlerdeki çeşitli yatırımları ve sağlam adımlarla geleceğe, vizyonlu bir şekilde yürümeye devam ediyor.

Umay Group ise, Kuzey Kıbrıs’ı sadece bugünün değil, geleceğin de güzel bir ülkesi olarak görmekte ve bu nedenle, doğasına, insanına ve ülkesine yaptığı yatırımlarla ülkenin daha parlak bir geleceğe ilerlemesine katkıda bulunma vizyonunu benimsemektedir. Kuzey Kıbrıs’ı seven bir şirket olarak Umay Group, müşteri memnuniyeti ve yaşam odaklı vizyonunu her projesine ve inşaat çalışmasına yansıtmaya devam etmektedir.